DOBA LEDOVÁ - GIGANTI v Praze | 5.3. - 3.7.2011 | Praha

 

Pro velký zájem návštěvníků je prodloužena výstava DOBA LEDOVÁ – GIGANTI. „Unikátní výstavu DOBA LEDOVÁ – GIGANTI mohou návštěvníci shlédnout až do 3.7.2011. Může to být tedy i pěkný dárek za vysvědčení,“ říká Markéta Holatová, mluvčí Incheby Praha.

Pokud jste se někdy zasnili, jaké to asi mohlo být v Době ledové, neváhejte a přijďte si Dobu ledovou prožít na vlastní kůži na Výstaviště v Praze – Holešovicích. Vyhynulí tvorové z doby ledové jsou zde jako modely pravěkých zvířat vystaveny v životní velikosti. Nechybí již zmíněný mamut, který je zároveň největším exponátem výstavy, nejmenším je naopak americký šavlozubec, známý jako šavlozubý tygr. Zkrátka nepřijdou ani medvědí fanoušci, evropský medvěd jeskynní je totiž dalším lákadlem.

Sedmnáct pravěkých velikánů, doplněných o trojici lovců, je k vidění v Křižíkově pavilonu E až do 3. července. Největším a nejtěžším modelem je mamut – měří 4,1 metru a váží 750 kilogramů. Na modely bylo použito celkem půl tuny železa na vnitřní kostry. Celková osrstěná plocha odpovídá přibližně oponě Národního divadla. Odlitky všech zubů zvířat váží dohromady 5 kilogramů. Nejakčnější pozici má šavlozubý tygr, se kterým se návštěvníci mohou vyfotografovat.

Jednotlivá pravěká zvířata společně vytvořili odborníci z různých oborů. Paleontolog odpovídá za odbornou správnost každého modelu, výtvarníci a modeláři mají na svědomí jeho vizuální podobu.

Místo konání: POZOR, Výstava GIGANTI byla přestěhována na novou adresu: Melantrichova 5, Praha 1, 110 00, telefon: 224 229 852.

Otevírací doba:
 
Po - Pá: 10:00 - 18:00
So - Ne:  9:00 - 19:00      
     
Více informací naleznete na www.giganti.cz.