Guilty, Kontrafakt, Hezekiah, Rest, Paulie Garand, Fatte... HIP HOP KEMP 2013

Pokud jste si mysleli, že něco končí, tak teda ne. Nekončí. Stejně jako každej pátek, i dnes přinášíme jména „from houm end ebród“. Nabídka je tentokrát docela pestroučká. Čechy, Slovensko, Detroit... no a další prasárny z různejch koutů týhle planety, co si to na Kempu povodí tak, že se budete cítit jako slepeckej pes.

 

Guilty? Ano, Guilty. Ani trochu nejsme Guilty, že si Guilty Simpsona zveme na tenhle festival. A ano, vystoupí po boku Apollo Browna. A aano, pojedou se bomby z Dice Game. Což je asi jedna z nejlepších západních desek loňského roku. Jinak představovat nemusíme ne? Detroit, Michigan, Dilla, J Dilla a ták. Prostě nátěr jak hovado a to jsme teprve na začátku.

 

Kontrafakt. Přemýšlíme, kdy naposledy Kontrafakti vynechali Hip Hop Kemp. A víme to úplně přesně. Nikdy. Jsou tradice jakože se zase ráno probudíme a hajzly budou zase posprejovaný od nemocnejch hajzlů. Rytmus a Ego prostě přijeli v roce 2002 na festival a už tam zůstali. Z Rytma se stal úplný pán, z Ega krotitel letních oplodňovacích hitů a už chystají nový singly na léto, kterejma nás budou na fesťáčku hezky oblažovat.

 

Hezekiah, třináctý král Judského království, se podívá taky na Kemp. Teda pardon. Hezekiah, filadelfský rapper s baťohem a trápením na srdíčku, kterej vám všem chce na Kempu něco sdělit. Ale zase pozor, jeho deska I Predict a Riot z roku 2007 je totální, ale totální výmaz, takže nepodceňovat!

 

Tohle zase není obvyklá polská hip-hopová kapela, kterejch už je na festivalu tolik, že nevíme, která je která. Grubson – jeden z nejpopulárnějších polských rapperů, a BRK – DJ, rapper a producent, společně dali dohromady skupinu Gruby Brzuch. Asi tušíme, co to znamená česky, ale překládat to nebudem. Skupina je charakteristická svým totálně anarchistickým přístupem k muzice a životu. Specifický smysl pro humor a obrovská energie, kterou do lidí na koncíčkách pálej, je asi to, co chcete na Kempu vidět, pokud zrovna do sebe nebudete tlačit mašťáckej langoš.

 

Z Itošky přijede Esa, kterej (pozor!) rapuje asi od roku 1991. To znamená, že je na scéně dýl, než je průměrný věk našich návštěvníků. Ale nebojte, bude to krut. Paulie Garant & Rest & DJ Fatte si to pohlídaj na straně Čech, Neni Problem obhospodařej Slovensko a Amewu s DJ Werdem zase „dojčlandy“.

 

Zase jsme to vysypali z rukávu. Všechno odevšud. Kdo to cejtí ještě na další palby, ať sleduje náš web a Facebook. Příští tejden se vracíme s dalšími dárky.

 

 

Hip Hop Kemp 2013:

KENDRICK LAMAR /USA/

KRS ONE /USA/

EL-P /USA/

SOULS OF MISCHIEF /USA/

BAAUER /USA/

ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/

GUILTY SIMPSON /USA/

RA THE RUGGED MAN /USA/

MURS & FASHAWN /USA/

H16 /SK/

STALLEY /USA/

ORGANIZED THREAT ft. Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez /USA, SWE/

HEZEKIAH /USA/

M-PHAZES & ILLY /AUS/

VLADIMIR 518 /CZ/

VEC /SK/

KONTRAFAKT /SK/

TRZECI WYMIAR /PL/

RODNEY P & SKITZ /UK/

EKTOR & DJ WICH /CZ/

BISZ & B.O.K Liveband /PL/

PRAGO UNION + Champion Sound & Krotitelé dechů /CZ/

DIE ORSONS /D/

MOJA REČ + Komplot /SK/

GRUBY BRZUCH - Grubson + BRK + Jarecki + Jotoskleja /PL/

JUKEBOX CHAMPIONS /UK, FR/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

RETROGOTT & HULK HÖDN /D/

SHABAZZ PALACES /USA/

JAMES COLE /CZ/

AMEWU + DJ WERD /D/

MIOUSH + Kato Band /PL/

MEGALOH /D/

WEFUNK DJs – Static & Professor Groove /CAN/

TE-TRIS & W.E.N.A. /PL/

SHYSTIE /UK/

UMSE /D/

BOYBAND /CZ, SK/

JWP & BEZ CENZURY /PL/

ANDROID ASTEROID /CZ/

THE DISABLISTS /UK/

PAULIE GARAND + REST & DJ FATTE /CZ/

SEPAR, DECKO, TONO S. & DJ MIKO (Gramo Rokkaz) /SK/

PALUCH + KALI /PL/

NENI PROBLEM (Majself + Plexo + Mugis) /SK/

DJ T-ROBB /IT/

DELIRIUM TREMENZ /CO/ + PYRANJA /D/

BURNEY MC /UG/

ESA /IT/