Hip Hop Kemp znovu na seznamu 50 nejlepších festivalů na světě podle CNN

 

Známá americká televize CNN letos opět sestavovala svůj přehled festivalových událostí sezóny. Mezi výběr 50 nejlepších festivalů již po druhé zařadili reportéři festival Hip Hop Kemp.

 

Je to největší festival na světě věnovaný každé stránce hiphopové kultury,“ řekl pro CNN.com DJ Excalibah. „Čekejte, že uvidíte interprety z klasické zlaté éry, ale také nadějné nováčky z celého světa,“ dodává. Fallacy ze Sleepin' Giantz ocenil pro server line-up s velkými jmény, ale také schopnost nahlédnout do budoucnosti a přivézt hvězdy, které teprve zazáří.

 

To je příklad třeba seattleského rappera Macklemora. Ohlášení jeho loňského vystoupení na Hip Hop Kempu vzbudilo spíše vlažné reakce. Týden po festival vydal interpret track Thift Shop, který za tři čtvrtě roku sesbíral na YouTube téměř 350 milionů shlédnutí. Z Macklemora se letos stala hvězda světového formátu. Jeho koncert si na Hip Hop Kempu loni v srpnu užily tisíce lidí a popisují ho jako jedinečný zážitek. Podobná překvapení chystá Hip Hop Kemp i pro letošek.

 

Do výběru serveru CNN.com, který si týdně otevře přes 10 milionů lidí z celého světa, se probojoval ještě jeden český festival. Obscene Extreme se pořádá v Trutnově a je zasvěcen metalu. Ze sousedního Slovenska se na seznamu umístil ještě festival Pohoda.

 

Celý článek si můžete přečíst zde.