Bystřické léto | 30.6. - 31.8.2012 | Bystřice nad Pernštejnem

 

Bystřické léto je připraveno! Vystoupí Mandrage i Svěcený ...

Aktivity příprav pátého ročníku kulturně společenského festivalu Bystřické léto neutichají ani v letošním roce. Scénář veškerých akcí je již prakticky hotový a myslíme, že je opět na co se těšit.

Snad již tradičně bude léto otevřeno festivalem PELÍŠEK FEST, a to opět poslední sobotu školního roku, tedy 30. června. V letošním roce zahrají z místních kapely Moribundus, Rabies, Ecce Homo, SCA, Silent Hill či Douxis Morte. Sestavu okoření kvalitní pražská kapela Pankix s výbornou zpěvačkou. Hvězdou večera pak bude stále populárnější kapela Mandrage.

Více informací o festivalu naleznete zde:

PELÍŠEK FEST | 30.6.2012 | Bystřice nad Pernštejnem

Začátek prázdnin 7. července pak odlehčíme sobotním dopolednem s dechovkou, kde si kromě poslechu jistě užijí i chuťové buňky návštěvníků, neboť pro ně bude připraveno čerstvé uzené maso přímo z udírny a jiné řeznické speciality. K poslechu zahraje Zuberská šestka a Dechový soubor ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem.       
                  
Netradičně v sobotu 21. července za námi tradičně přijede v rámci pořadu Divadlo na náměstí populární vírské ochotnické divadlo s pohádkou Hrátky s čertem. Přijďte podpořit Martina Kabáta, který se nezalekne ani hrozného loupežníka Sarky Farky, ani pekla plného rohatých čertů. Samozřejmě nebudou chybět ani vdavekchtivé dívky, princezna Dišperanda a její služebná Káča, či věčné pokušení otce Školastyka.

 

 

Opravdovou třešničkou pak bude v sobotu 28. července samostatné vystoupení houslového virtuose Jaroslava Svěceného s kytarovým doprovodem v programu Koncert pro deset strun. Vystoupení nebude pouze suchou interpretací vážné hudby, naopak. Jeho vystoupení je vždy jak vynikajícím hudebním zážitkem s moderními postupy a skladbami, tak velkou zábavnou show. Jaroslav Svěcený je nejenom vynikající hráč, ale i skvělý bavič a moderátor, který Vás zábavnou formou provede světem hudby. Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, celou Evropu, Brazílii, Kubu, Turecko, Izrael, Egypt, Libanon, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Indii, atd. Bystřické vystoupení bude tedy jistě neopakovatelným zážitkem.

V pátek 10. srpna proběhne pátý ročník festivalu Folk-country náměstíčko. Kromě již osvědčených regionálních kapel jako Punc, Poslední štace a písničkáře Ladi Zítky přivítáme i špičku v oblasti folku, skupinu Nezmaři

Konec léta opět uzavřou v neděli 31. srpna v rámci akce Divadlo na náměstí divadelní ochotníci z Rozsoch, a to s novým kusem, komedií Dívčí válka. Přijďte si s námi připomenout bojovnou velitelku Vlastu sídlící na Děvíně i krátké vzplanutí mladého vladyky, statného Ctirada, k proradné Šárce.

Vstupenky na všechny akce zakoupíte v turistickém informačním centru v Bystřici nad Pernštejnem.

Na akce – Pelíšek fest, Folk country náměstíčko a koncert Jaroslava Svěceného je připraven i  on-line předprodej na stránkách EVENTIM.CZ, takže si může každý vstupenku vytisknout doma.

Bližší informace a případné změny programu se dozvíte na webových stránkách www.zapnutobystrice.cz.