Leningrad Cowboys | 10.12.2011 | Praha

 

Finská kultovní kapela Leningrad Cowboys, která proslula především díky svému nezaměnitelnému zjevu a recesistické show, vystoupí 10. prosince v Kulturním centru Vltavská v Praze. Těšit se zajisté můžete na vyčesané vlasy, pestré kostýmy a špičaté boty.

Jedenáct leningradských kovbojů a dvě leningradské dámy v Praze představí své vůbec první studiové album, které je zasvěceno vlastní tvorbě. Deska Buena Vodka Social Club není podle slov kapely jen tak obyčejné album. Je to směsice několika žánrů, které jsou mixovány do obvyklých a jimi oblíbených témat jako vodka, traktory, rakety, ruský folklór nebo rock and roll.

Během jejich více než dvacetileté hudební kariéry se kapela českému publiku představila celkem třikrát. Loni v létě vystoupili kovbojové na hudebním festivalu Sázavafest, v pražském klubu Roxy zahráli v zimě 2007 a v roce 2004 se představili v rámci festivalu United Islands of Prague.

Společným jmenovatelem pro všechna jejich vystoupení je neuvěřitelná, někdy i několikahodinová show, která dokáže po pár minutách diváky zcela uchvátit, ne-li rovnou totálně odrovnat. Jakou show mají pro Česko připravenou napočtvrté, můžeme jen hádat, ale jisté je, že uslyšíme nové i starší vlastní skladby, které budou doprovázené coververzemi rockových pecek od ZZ Top, Led Zeppelin, Rolling Stones, Boba Dylana, ale i Beatles.

Místo a termín konání: Kulturní Centrum Vltavská, Velký sál, Bubenská 1, Praha 7; 10.12.2011 19:00

Vstupenky zakoupíte v síti TICKETPRO.

Více informací naleznete na www.leningradcowboys.fi.