PlusMinus | 20.4.2012 | Brno

 

Je na čase vše živé probudit, čas říci stop rutinním záležitostem, čas vrátit do Brna přirozenou hudební evoluci. S touto myšlenkou se rodí nová halová akce PlusMinus, která se uskuteční 20.dubna v oblíbeném Boby centru a jak bývá zvykem, prostor nabídne hned dvě masivní scény. Jedná se o zcela nový koncept akce, který si klade za cíl přinést návštěvníkům to nejlepší z aktuálního světa Techna, House a Drum’n‘Bass music, při nastavení maximálního audiovizuálního stupně. Motorem produkčního týmu je tedy přinést něco nevšedního, nezapomenutelného a zcela strhujícího.Co vás tedy čeká a nemine?

Jako prvního uvedeme právoplatně torpédoborce, který je zářivým příkladem toho, že skutečný talent stoupá na vrchol přirozeně, italský Stefano Noferini. Tento hudební inovátor patří dlouhodobě mezi nejprodávanější producenty hudebních serverů jako Beatport nebo Tractitdown, které pravidelně zahlcuje každý měsíc novými počiny. Jeho poslední hity jako „Kids“, „Go Home“, „Fact“ , „Fucking house music“ a mnoho dalších si oblíbila celá řada světových djs jako Richie Hawtin, Fatboy Slim, Paul Van Dyk, David Guetta nebo Carl Cox. Po celé řadě úspěchů byl Stefano Noferini zaměstnán i jako remixér pro Bingo Players, Wallyho Lopeze, X-Press 2 nebo oblíbeného Umeka. Jedno z nejvyšších ocenění se Stefanovi dostalo na zimní hudební konferenci v Miami, kde byl vyhlášen jako producent roku serveru Beatport. Jeho jedinečná turné zahrnovala zastávky na vyhlášených místech jako Warehouse v Tokiu, Ministry of Sound, Space na věhlasné Ibize a Londýně, Tribal Gatheringu, Energy nebo Love Parade. Rovněž neminul země jako Arabské Emiráty, USA, Portugalsko, Kolumbii, Israel a další. Stefano se však rozhodl dobýt svým jedinečným vystoupením celý svět, a to je jedním z důvodů, který umožnil jeho vystoupení v ČR.

Mezi další headlinery akce PlusMinus patří dvojice, která byla vyhoštěna z nejmenované planety pro abnormálně tvrdý způsob podávání elektronické hudby. Talentovaní Niels Reinhard a Tim Hofmann, kteří v ČR premiérově představí světonámý strhující live-act Laserkraft 3D. Tato dvojice kombinuje původní rockové prostředí s budoucností techna, respektive „lasertechna“. Jen těžko naleznete v současné době originálnější vystoupení, které obsahuje celou řadu vlastní produkce a remixů stylů Techna, Electro-House a Indie Dance. Jejich hity jako „Nein Mann“, „Weightless“ nebo „Changes“ drtili přední světové akce jako Mayday, Time Warp nebo Sonnen Monde Sterne. Sami o sobě tvrdí, že při jejich vystoupení se publikum stává obětí stále vyvíjejícího se urychlovače částic. Tolik tedy k Laserkraft 3D live.

Nejen v našem, ale především v hledáčku ortodoxních „Party people“ se objevovalo stále skloňovanější jméno. Nyní se nám ho povedlo zabookovat, nekompromisního Dustina Zahna. Tento umělec pocházející z amerického Minneapolis se stal pověstným pro jeho Live-PA, na kterém pracuje od roku 2001. Jeho vystoupení ,pověstná na území USA, Jížní Ameriky i Evropy jsou vždy jedinečným zážitkem a věřte, že neobsahují pouze hit „Stranger to stability“ jenž si oblíbila celá řada světových techno djs jako jsou Adam Beyer, Chris Liebing nebo Dave Clarke.

Dalším z předních vystupujících bude slovinský talent Martin Bielic alias Beltek. Tento producent, jenž má na kontě celou řadu remixů pro jména jako Gareth Emery, Faithless nebo Lutzenkirchen stihl vyprodukovat také mnoho tracků včetně celého alba s Umekem. Jejich album „Out of play“ pohnulo s celosvětovou techno scénou a tento mladý producent objíždí se svojí djskou show takřka celý svět.

Jako zástupce americké techno špičky přijal pozvání legendární producent z New Yorku Joey Beltram, který se vrací po roce, kdy vystoupil v Roudnici nad Labem na Pleasure Island. Joey je člověk, jenž stál v devadesátých letech u zrodu stylu Rave a jeho novější produkce vychází na labelech jako je Bush, MB electronics, Novamute nebo Drumcode. Jeho energická vystoupení patří vždy k největším zážitkům každého festivalu či párty. Na světě snad neexistuje destinace, kde by tento charismatický Dj nevystoupil.

Veden silnou vášní pro techno se stal naším dalším hostem italský guru Angelo del Core alias Angy Kore. Jeho začátky Djingu startovaly již ve 14 letech, kdy zaútočil na kluby v místní provincii a současně stíhal produkovat první „hardstyle“. Po dlouholeté práci ve studiu byl náležitě odměněn ohlasem od jmen jako Richie Hawtin, Piatto, Spartaque nebo Alex di Stefano. Angy patří v současné době mezi nejžádanější italské dje a jeho energická vystoupení ocení zejména vyznavači tvrdšího pojetí techna.

Neodmyslitelnou součástí akce Plus Minus se stane rovněž francouzský lamač tanečních parketů Da Fresh live, který od poslední návštěvy uběhl opravdový kus cesty. Jeden z posledních počinů „Rockin High“ na kterém spolupracoval s Fedde le Grandem se stal předním trackem mnoha djs a figuroval na předních příčkách hitparád elektronické hudby. Nabídne zajisté také řadu remixů, které vytvářel pro jména jako Phunk Investigation, Koen Groenevelda nebo samotného headlinera akce Stefano Noferiniho.

V zastoupení něžného pohlaví přijala pozvání nejžádanější Djane Ukrajiny Marika Rossa. Možná si myslíte, že jste už všechno viděli, ale Marika vás přesvědčí o opaku. Upoutá nejen uměním djingu, ale také svým extravagantním zevnějškem. O jejích kvalitách se přesvědčili lidé na akcích jako je Global Gathering nebo Kazantip.

Hlavní pódium doplní rezidentní djs Orbith, Jerry a Hydrophonic, kteří stojí za zrodem párty PlusMinus.

Laser Hall: Stefano Noferini, Laserkraft 3D (live), Dustin Zahn (live PA), Beltek, Joey Beltram, Angy Kore, Da Fresh (live), Marika Rossa, Orbith, Jerry, Hydrophonic

dnb massive floor: B-Complex, Philip T.B.C., No Money, Bifidus Aktif, Spool

Na druhou stage nesoucí název D´n´B Massive přijal pozvání jeden z nejvýraznějších producentů současnosti B-Complex. Jeho začátky se datují k roku 1996, kdy vytvářel první Hardcore, Psytrance a Downtempo. Poslední roky se však našel ve stylu D´n´B, kde sklízí jeden úspěch za druhým. Jeho singl „Beautiful Lies“ se stal na anglickém iTunes třicátým nejprodávanějším a nelze pochybovat o právoplatném vstupu do Hospital records, kde je jeho stájovým kolegou legendární High Contrast. La Grottu doplní neméně kvalitní djs Philip TBC, No Money, Bifidus Aktif nebo brněnský Spool.

Akce nabídne spoustu specialit v podobě dekorací z dílny designera Martina Tocháčka, profesionálních Go-Go tanečnic, kvalitního zvuku, světelné show a spoustu dalších překvapení.

Místo a termín konání:
Boby centrum, Sportovní 2, Brno
20.4.2012 19:00

Vstupenky zakoupíte v síti TICKETPRO.

Více informací naleznete na www.plusminusparty.cz a na Facebooku akce.