Spanilá jízda aneb přineste poklady Járy Cimrmana! | 9.6.2012 | Zlatá Olešnice

 

 

Již tuto sobotu 9. června 2012

 se uskuteční tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb „Na kole okolo Liptákova“. Kromě kol vyjedou i historická auta, Zdeněk Svěrák povede seminář Divadla Járy Cimrmana a návštěvníci si budou moci prohlédnout i stavbu Cimrmanova Majáku.  

Již sedmý ročník Spanilé jízdy je určen všem příznivcům českého génia, ať už chtějí jet na kole, nebo si prohlédnout historická vozidla či předměty dokazující skutečné mistrovo působení na Tanvaldsku. „Cyklostezka vede krásnou krajinou ze Zlaté Olešnice do Tanvaldu a zvládnou ji i rekreační cyklisté, ať už na historických či nejmodernějších kolech. Nezabloudí nikdo, v čele pojede známý spanilý jezdec Jiří Plešinger,“ popisuje Kateřina Preusslerová ze Svazku obcí Mikroregionu Tanvaldsko. Bohatý cimrmanovský program je pak odpoledne připraven v Tanvaldu i Příchovicích.

Možná i váš sklep skrývá Cimrmanův vynález!

Dnes už je jasné, že Jára Cimrman na Tanvaldsku skutečně působil. Důkazů se po loňské výzvě Zdeňka Svěráka „Nalezeno v Liptákově“ podařilo získat mnoho a sbírka předmětů se neustále rozrůstá. „Chtěli bychom požádat všechny, aby prohlédli své sklepy či půdy. Je pravděpodobné, že najdou další památky toho, co zde Jára Cimrman zanechal. Oceníme, když nám tyto předměty přinesete v sobotu do Tanvaldu ukázat,“ říká Václav Kotek z Divadla Járy Cimrmana

Program u kostela v Tanvaldu na Šumburku začíná ve 12 hodin přivítáním účastníků Spanilé jízdy, kteří dorazí ze Zlaté Olešnice. Pokračovat bude seminářem Divadla Járy Cimrmana a přehlídkou nově nalezených předmětů ze sbírky „Nalezeno v Liptákově“. K tomu všemu bude hrát skupina O.V.J. DIXIE z Liberce a ve třináct hodin začne příprava historických vozidel před cestou do Příchovic. 

Dveře Majáku pootevřeny aneb myšlenka Cimrmanovy rozhledny stále žije!

V Příchovicích začíná program v 15.30, kdy z Tanvaldu dorazí spanilá jízda historických automobilů. V 16 hodin pak Zdeněk Svěrák a další členové Divadla zahájí Kontrolní den na stavbě Majáku Járy Cimrmana – muzea a rozhledny.  U této příležitosti si návštěvníci prohlédnou nejenom místo stavby, ale také stávající, v Praze již oficiálně evidované exponáty ze sbírky „Nalezeno v Liptákově“. Hrát bude jablonecká „Hudba u města Vídně“, bude se tancovat i jíst a pít.

Švestičkou na závěr dne bude představení Švestka v podání Divadla Járy Cimrmana v tanvaldském kině Jas Járy Cimrmana v 19 hodin.

P r o g r a m  a k c e:

Zlatá Olešnice - Na Vrších:

10.30 – 11.00 hodin – občerstvení žíznivých, start Spanilé jízdy, určeno je též pro cyklisty netrénované, rekreační i sváteční. Místo bude označeno.

Program u kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldě na Šumburku:

12.00 hodin – slavnostní uvítání účastníků Spanilé jízdy  

Seminář Divadla Járy Cimrmana

Defilé spanilých cyklistů a jejich strojů

Přehlídka nově nalezených a veřejností donesených Cimrmanových vynálezů Nalezeno v Liptákově

K tanci a poslechu hraje Hudba O. V. J. DIXIE Liberec

Stánky s občerstvením od 10.00 hodin

13.00 hodin - seřazení historických vozidel pod šumburským parkem, poté prezentace všech historických automobilů, motocyklů, bicyklů i dalších vozidel před kostelem

14.00 hodin – společný odjezd spanilé jízdy do Příchovic

Příchovice - Areál U Čápa

15.30 hodin – příjezd Spanilé jízdy historických vozidel, jejich představení, vítání účastníků kostýmovaných i prostě oděných

16.00 hodin – Kontrolní den na stavbě Majáku Járy Cimrmana – muzea a rozhledny, za účasti Zdeňka Svěráka a členů Divadla Járy Cimrmana

Den pootevřených dveří - prohlídka oficiálních exponátů nalezených v okolí Liptákova

k dobré pohodě hraje Hudba u města Vídně z Jablonce nad Nisou, tanec a občerstvení jsou samozřejmostí

Tanvald – kino Jas Járy Cimrmana

19.00 - představení Švestka v podání Divadla Járy Cimrmana

Kontakt pro další informace:

Ing. Kateřina Preusslerová                                                                                                    

Manažerka Svazku obcí Mikroregion Tanvaldsko

Tel.: +420 737 761 659                                                               

Email: rozvoj.tanvaldska@seznam.cz