VÍKEND PLNÝ ENERGIE A ZÁBAVY V CENTRU CHODOV | 31.8. - 2.9.2012 | Praha

Poslední prázdninové dny budou v Centru Chodov patřit zábavě a ekologii.

Nákupní centrum totiž připravilo ve spolupráci se společností PRE a městskou částí Praha 11 speciální akci s názvem „Energický víkend plný zábavy“. Ve dnech 31. srpna – 2. září se díky ní mohou návštěvníci naučit hospodařit s energií a zároveň i s výdaji za její spotřebu efektivněji, projet se na elektrokole nebo si vyzkoušet unikátní Wheelie trenažér, který simuluje jízdu na zadní pneumatice motocyklu. Akci ozdobí hudební vystoupení Terezy Kerndlové a nebudou chybět ani zábavné soutěže, koutky pro děti, bohatý doprovodný program a pro držitele věrnostních karet také praktické dárky. Pohyboví nadšenci mohou navíc 1. září na střeše Centra Chodov změřit svoji výdrž a kondici v již tradičním zumba maratonu anebo absolvovat zdarma lekci inline bruslení s profesionálními instruktory.

Poslední víkend v srpnu se mohou zákazníci v Centru Chodov pobavit, ale i se něčemu přiučit. Centrum bude totiž ve dnech 31. 8. – 2. 9. společně s Pražskou energetikou PRE a městskou částí Praha 11 pořádat akci se zaměřením na ekologii. Návštěvníkům budou na několika stanovištích zábavnou formou prezentovány tipy jak uspořit za energii - ať už půjde o testy elektrických spotřebičů, detekční stěnu nebo multimediální kiosek. Nejen cyklisté rádi využijí možnosti projet se na elektrokole nebo si vyzkoušet speciální trenažér Wheelie, který bezpečným způsobem zprostředkuje zážitek z jízdy na zadním kole motocyklu. Zákazníci mají také šanci prohlédnout si vystavené skútry PRE a elektromopedy EnBW, virtuálně si zasportovat s konzolí Kinect anebo se pobavit při vystoupení zpěvačky Terezy Kerndlové. Držitelé věrnostních karet Centra Chodov se navíc mohou těšit na tematicky laděné dárky. Pro nejmenší návštěvníky bude přichystán fotostánek, dětský koutek s různými aktivitami a v neposlední řadě vystoupení dua Vanda a Standa, které dětem vysvětlí, co je ekologie. Program se koná ve všech dnech od 9 do 18 hodin.

Celý energický víkend doplní už 3. ročník zumba maratonu, jenž se na střeše Centra Chodov uskuteční 1. září od 9 do 15 hodin. Účastníci mají možnost si vyzkoušet 6 lekcí zumby s různými lektory BBC Fitness a na nejvytrvalejšího a nejlepšího z nich čekají lákavé ceny. Návštěvníkům budou k dispozici také profesionální instruktoři bruslení, kteří jim poskytnou lekci inline bruslení zdarma.

„Centrum Chodov se úsporám energií věnuje dlouhodobě a na denní bázi. Soustředíme se především na spotřebu elektrické energie a na spotřebu vytápění a chlazení s cílem snížit naši uhlíkovou stopu. Pořádáním této edukačně-zábavné akce, která se tématu energetické šetrnosti věnuje, rádi pomůžeme šířit povědomí o tomto důležitém tématu a ekologii vůbec. Ti, co mají energie nadbytek, jistě uvítají také další ročník oblíbeného zumba maratonu na střeše Centra Chodov,“ dodala Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.

Centrum Chodov navázalo profesionální spolupráci s Pražskou energetikou PRE už v únoru 2011 při zavedení dobíjecích stanic pro elektrovozidla, které nabídla Centrum Chodov a Centrum Černý Most jako první obchodní centra v Praze. Již rok a půl si tedy řidiči mohou v centru dobíjet svoje elektromobily, elektroskútry nebo elektrokola.

Více informací naleznete na  www.centrumchodov.cz .

O společnosti Unibail-Rodamco

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší  evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Společnost působí ve 12 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2011 byla oceněna na 25,9 miliard euro. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv – jejím cílem je pokrýt celý hodnotový řetězec nemovitosti. Unibail-Rodamco zaměstnává 1 500 profesionálů, kteří svoje zkušenosti zúročují ve vysoce specializovaných segmentech trhu, jimiž jsou například velká nákupní centra v evropských metropolích a rozsáhlé kongresové, výstavní a kancelářské prostory v oblasti Paříže. Skupina se odlišuje od konkurence zejména svým důrazem na to nejkvalitnější architektonické, urbanistické a ekologické zpracování svých projektů. Její vizí, založené na dlouhodobosti a trvalé udržitelnosti, je development či redevelopment jedinečných míst, kde lidé mohou nakupovat, pracovat a odpočívat. Skupina věnuje velkou pozornost ekologické, ekonomické a sociální trvalé udržitelnosti, což jí zajistilo místo v indexech DJSI (celosvětový a evropský),  FTSE4Good a STOXX Global ESGL Leaders. Skupina je také v indexech CAC40, AEX a EuroStoxx 50 a drží rating A od ratingových agentur Standard & Poor's a Fitch.

Více informací naleznete na našich webových stránkách: www.unibail-rodamco.com .